Anasayfa»Haberler»Daft Punk'tan yeni klip!
ALTTEXT

Daft Punk'tan yeni klip!

Fransız ikili, “Instant Crush” şarkısını kliplendirdi...

Her attığı adım büyük bir merakla takip edilen ve sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden Daft Punk grubunun “Random Access Memories” albümünde yer alan “Instant Crush” şarkısının video klibi yayınlandı. Şarkıda Fransız ikiliye bu kez The Strokes grubuyla tanıdığımız Julian Casablancas eşlik ediyor.

Waren Fu yönetmenliğindeki “Daft Arts” yapımı olan video, 35mm olarak Los Angeles, Kaliforniya’da çekildi. Kariyerine Lucas Films’de konsept tasarımcısı olarak başlayan Warren Fu, Star Wars Trilogy’nin ikinci filmi için karakterler yarattı ve özellikle “General Grievous” karakteri büyük beğeni topladı. Müzik videoları da çeken yöneten Fu; The Strokes, The Killers, Mark Ronson, Depeche Mode gibi isimlerin ve Daft Punk’ın Tron filminin soundtrack’inde yer alan “Derezzed” şarkısının videosunu çekmişti.

Warren Fu aynı zamanda Daft Punk’ın Random Access Memories albümünün de kapak tasarımını ve illüstrasyonlarının arkasındaki isim olarak dikkat çekiyor. Fu, Instant Crush videosu için Anderson’un “The Steadfast Soldier / Kurşun Asker” hikayesinden ve 1960’ların TV dizisi “Twilight Zone / Alacakaranlık Kuşağı”ndan esinlendiğini belirtiyor.

Video için Julian Casablancas’ın yüzü Tony Gardner’ın yönetiminde Alterian tarafından fiberglas ve balmumu ile şekillendirildi. Garner kariyerine Rick Baker ve Stan Wilson gibi efsanevi “yaratık efektleri tasarımcıları” ile çalışarak başladı ve henüz 17 yaşındayken, Michael Jackson’ın “Thriller” videosunda “yaratık efektleri tasarımcısı” olarak yer aldı. O günlerden bu yana Tony Gardner; Darkman, Seed Chuckie, 28 Days, Three Kings, Human Nature, Adaptation & Hairspray gibi sayısız filmde efektler yaptı. Daft Punk’ın robot başlıklarının da tasarımcısı olan Tony Gardner, ikiliye ve Daft Arts’a Electroma ve Alive 2007 Turnesi gibi birçok çalışmasında eşlik etti. Alterian ayrıca Instant Crush videosundaki eriyen balmumu figürlerinde tasarımlarını yaptı.

Video klibi izlemek için TIKLAYIN!

HABERiN YORUMLARI
DiĞER HABERLER